نقد و نظر
طلوع و غروب بازار نفت و گاز دنیا
محمود خاقانی/ کارشناس بازار نفت
این خانه سیاه است
ساناز افتخارزاده*>>
آخرین خبر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
با حکم رییس جمهور، فرج‌الله رجبی به عنوان رییس سازمان نظام مهندسی سازمان انتخاب شد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی می گوید، سالیانه یک هزار و 500 نفر جان خود را بر اثر حوادث ناشی از کار از دست می‌دهند که متاسفانه 60 درصد این حادثه‌ها در فرآیندهای تولید ساختمان است.
نخستین شماره ماهانه دنیای نما و پنجره به عنوان نشریه تخصصی صنعت در، پنجره، شیشه و نمای ساختمان به صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی رضا کربلایی با مطالب متنوع و مقالات تخصصی منتشر شد. اطلاعات بیشتر تا ساعتی دیگر اعلام خواهد شد.
مدیرکل برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به دلایل رشد منفی بخش مسکن گفت: با توجه به تجربه گذشته، استفاده از منابع پر قدرت بانک مرکزی می تواند دارای تبعات منفی اقتصادی در میان مدت و بلندمدت برای تمامی خانوارها به خصوص خانوراهای فاقد مسکن باشد.
عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان این‌که رشد منفی مسکن طی سال‌های اخیر به دلیل ناتوانی دولت است، گفت: به واسطه نبود برنامه توسط دولت خطر جهش قیمتی بازار مسکن را در آینده تهدید می‌کند.
مشکلات تولیدکنندگان در ایران شامل انرژی و تسهیلات بانکی، درگیری با سازمان‌هایی مثل تأمین اجتماعی، مسئله راه‌ها و نیروی انسانی است. صنعت آسانسور هم با این مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کند. زهره وندی دراین‌باره گفت: معتقدیم اگر تسهیلات مناسبی در اختیار این صنعت قرار بگیرد به رشد مناسبی درزمینهٔ صادرات می‌رسیم.
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: تحلیل بازار مسکن از سال ۱۳۷۰ به بعد نشان می‌دهد هر زمان قمیت دلار افزایش پیدا کرده سوداگران به سمت بازار ارز می‌روند و پس از شش ماه تا یک سال وارد بخش مسکن می‌شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تشریح چگونگی تکمیل مسکن مهر شهرهای جدید از جمله پردیس، راهکار افزایش وام را برای تکمیل آورده متقاضیان مسکن مهر راهی برای برون‌رفت از مشکلات موجود و حل مسائل مردم عنوان کرد و گفت: اولویت پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر برای مناطق مساله‌دار از جمله پردیس است.
مجری طرح های بهینه سازی مصرف انرژی سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) گفت: بخش ساختمان با داشتن بیش از 32 میلیون مشترک، 51 درصد مصرف کل برق کشور را به خود اختصاص داده است.
عضو هیات مدیره یک واحد تولیدکننده لوله و پروفیل می گوید، وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز(پنج شنبه) در بازدید از این واحد صنعتی وعده رسیدگی به مشکل ورق فولادی مورد نیاز را داد که علاوه بر تامین داخلی به واردات نیز نیازمند است.
بیست و دومین نمایشگاه تخصصی مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی، عصر چهارشنبه در شهرک گلستان شیراز گشایش یافت.این نمایشگاه با حضور شرکت های داخلی و خارجی تا بیست و ششم دی ماه جاری از ساعت 16 الی 21 برپاست
مرکز پ‍ژوهش‌های مجلس پیش‌بینی کرد التهاب بازار ارز در دو ماه پایانی سال کاهش یابد و البته به سیاست‌گذاران ارزی هشدار داد نسبت به اصلاحات اساسی بازار ارز، تنظیم سیاست بلندمدت و کانال نوسانات کوتاه‌مدت غافل نشوند.
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: اجرای کامل مقررات ملی ساختمان می تواند سرفصل «حق مسکن» در منشور حقوق شهروندی دولت را محقق کند.
ساختمان آخرین وضعیت متغیرها در بازار «املاک کلنگی»، از خبر می‌دهد. حجم معاملات زمین مسکونی در پایتخت در تابستان امسال با رشد ۲۱ درصدی نسبت به بهار مواجه شد که این اتفاق با لحاظ افزایش ۹ درصدی تیراژ ساخت مسکن در همین فاصله زمانی، علامت روشن از بازگشت سرمایه‌گذاران به بازار بعد از ۳۱ ماه رکود ساختمانی، محسوب می‌شود.
آخرین وضعیت متغیرها در بازار «املاک کلنگی»، از پایان سقوط پروانه‌های ساختمانی در شهر تهران خبر می‌دهد. حجم معاملات زمین مسکونی در پایتخت در تابستان امسال با رشد 21 درصدی نسبت به بهار مواجه شد که این اتفاق با لحاظ افزایش 9 درصدی تیراژ ساخت مسکن در همین فاصله زمانی، علامت روشن از بازگشت سرمایه‌گذاران به بازار بعد از 31 ماه رکود ساختمانی، محسوب می‌شود.
هر ساله حدود 41 هزار جوان 15 تا 24 ساله در جست‌وجوی جلب حمایت و کمک از آژانس‌های بی‌خانمانان استرالیا برمی‌آیند.
عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نرخ خوراک پتروشیمی ها براساس چارچوب مصوب مجلس در گذشته تعیین می شود، گفت:خروج پتروشیمی ها از بورس به بخش خصوصی و اقتصاد کشور آسیب می زند.
در اینجا برخی بسته‌های پیشنهادی به شرکت‌های بیمه در زمینه طرح‌های صرفه‌جویی انرژی عنوان شده است.
تعیین حریم گسل‌های شهر تهران یکی از اقدامات اساسی در کشور برای شروع جدی ملاحظات زلزله در توسعه شهری است. تدوین ویرایش‌های آیین نامه ۲۸۰۰ (ساخت و ساز مقاوم در برابر زلزله ) نیز در زمره همین اقدامات است که ویرایش چهارم آن در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تدوین شده است.
نمایندگان مردم در مجلس با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیری برای خروج مسکن از رکود،معتقدند: بازار مسکن تحت عوامل متعددی بیش از ۴ سال در رکود بوده و ارتباط دادن افت معاملات در این بازار با افزایش نرخ ارز منطقی نیست.