نقد و نظر
طلوع و غروب بازار نفت و گاز دنیا
محمود خاقانی/ کارشناس بازار نفت
این خانه سیاه است
ساناز افتخارزاده*>>
آخرین خبر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
در روزگاری که برخی شهروندان تهرانی با رعایت نکردن اصول زیست محیطی هر روز بر آلودگی هوای پایتخت می افزایند گروهی دیگر با تلاش در گسترش فضای سبز به بهبود هوا و همچنین زیبایی شهر کمک می کنند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از صدور 979 پروانه بلند مرتبه سازی از ابتدای شروع ساختمان‌سازی تاکنون در شهر تهران خبر داد.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: از امروز قیمت خوراک مایع کل پتروشیمی‌ها آزاد شده است.
شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در مصوبه سال جاری خود که در تاریخ ۱۵ شهریورماه ابلاغ کرد ممنوعیت ادامه تخلفات آشکار در اراضی عباس‌آباد را خواستار شد.
رونق بازار مسکن به عنوان یکی از بازارهای تاثیرگذار در اقتصاد کشور ضروری است. از همین‌رو به دنبال رکود چندساله بازار مسکن، دولت یازدهم برای خروج هر چه سریع‌تر راهکارهای متنوعی را اتخاذ کرد. از جمله عرضه اوراق رهنی مسکن در بورس، افزایش سقف وام‌های بانکی و حتی اعطای وام از طریق سایر بانک‌ها علاوه بر بانک مسکن
شناسنامه فنی ساختمان و دستورالعمل صدور آن به منظور اجرا از سوی شهرداری ها از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور به معاونتهای امور عمرانی استانداری‌ها ابلاغ شد.
برخی نهادهای آماری که به نظر می‌رسد پیش‌بینی می‌کنند بازار مسکن در نیمه دوم سال جاری با افت مواجه شود از انتشار بعضی شاخص‌های منفی این بخش در شهریورماه خودداری کردند.
مشاور معاون سیستم‌های کنتورهای هوشمند سازمان بهره‌وری انرژی در تشریح ویژگی‌های کنتورهای هوشمند، گفت: یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های این دستگاه این است که می‌تواند منجر به کاهش خاموشی های برق، افزایش کیفیت توان و کاهش هزینه های مشترکین شود.
محققان ایرانی با نانوذرات اکسیدروی، ساختار رنگ‌های پلیمری و ایجاد خاصیت خود تمیز شوندگی در آن‌ها را مورد بررسی قرار دادند تا در ساخت رنگ های ترافیکی معابر، رنگ های ساختمانی استفاده شود.

دبیر سندیکای لوله و پروفیل فولادی:

رشد ۵۰۰ درصدی تعرفه‌ واردات ورق فولاد

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران با انتقاد از رشد ۵۰۰ درصدی تعرفه واردات ورق فولاد، پیشنهاد داد که ورق‌های فولادی صادراتی در بورس کالا عرضه شود.
مدیر برنامه‌ریزی راهبردی گروه مپنا بر ضرورت جذب سرمایه‌های خارجی به عنوان شرط لازم برای تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی تاکید کرد.
رییس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران از شکسته شدن انحصار شرکت‌های بزرگ در توزیع و فروش آهن آلات خبر داد و آن را به دلیل تصمیم اتخاذ شده در زمینه فروش آهن به فروشندگان خرد از بورس کالا دانست.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی :

قیمت نهایی مسکن مهر به نفع مردم

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که در محاسبه قیمت نهایی مسکن مهر کفه ترازو باید به نفع متقاضیان و دقیق باشد، گفت: مردم توانایی مالی ندارند و باید دولت از آنها حمایت کند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در جریان ارائه یک فوریت سیاست‌های بودجه سال 96 در جلسه علنی شورای شهر تهران، به تشریح دلایل یک فوریت بررسی طرح پرداخت و گفت: با توجه به اینکه شهرداری تهران موظف است لایحه بودجه سال 96 را تا پایان دیماه سال جاری برای تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند تسریع در تصویب سیاست‌های ابلاغی لایحه بودجه در شورا لازم و ضروری است.
مدیرعلمی طرح جامع مسکن بااشاره به اجرای سه برنامه ازنظام تأمین مالی این طرح، گفت: ابلاغ صندوق منطقه‌ای مسکن، ارائه تسهیلات به بافت فرسوده و وام خانه اولی ها برنامه هایی که اجرا شده است.
بخش عمده تقاضای مصرفی خرید مسکن درحالی‌که به تدریج متراژ خرید خود را تحت‌تاثیر افزایش سقف تسهیلات، افزایش می‌دهد و به سراغ آپارتمان‌های بزرگ‌تر می‌رود، برای در امان ماندن از نوسانات قیمت مسکن و به منظور خنثی کردن رشد جزئی قیمت ملک در خرید خود، در شهریورماه 1395 گروه سنی قدیمی‌سازها با عمر 16 تا 20 سال را به سایر املاک ترجیح داده است.
مدیرکل دفتر سازمانهای مهندسی و تشکلهای حرفه ای گفت: ارایه شناسنامه فنی برای پیش فروش ساختمان الزامی است .
رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران، 98 درصد آسانسورهای نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی (ازجمله سازمان های دولتی، نظامی و بیمارستان) را غیراستاندارد دانست و گفت: اگر این آسانسورها استانداردسازی نشوند، باید منتظر اتفاق هایی خطرناک باشیم.
نتایج یک مطالعه نشان می دهد که فواید پوشش گیاهی نمای ساختمان ها به جذب دی اکسید کربن و زیبایی محدود نمی شود و مقابله با تاثیرات گرمایش زمین از دیگر فواید آن است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر توسعه بودن بانک مسکن، از مدیران آن خواست مفهوم، شیوه کارکرد و وجوه تمایز خود با بانک های تجاری را به صورت علمی تدوین کند.