آخرین خبر
آینده نما و پنجره
رضا کربلایی، مدیر مسئول
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
مطابق قوانین اتحادیه اروپا تا سال 2015 تمامی تولیدات و محصولات مورد مصرف در صنایع مختلف بایستی قابل بازیافت بوده و آلودگی زیست محیطی نداشته باشند.
مسکن در سال جاری از رکود خارج می‌شود؟ مشاور وزیر راه و شهرسازی معتقد است در خانه‌های گران‌قیمت و تجاری افزایش قیمت نخواهیم داشت اما در خانه‌های کوچک ظرفیت گرانی را داریم.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه آیین نامه جدید کنترل ساختمان در دستور کار هیات دولت است، تاکید کرد، تصویب و اجرای این آیین نامه به نفع افرادی خواهد بود که به صورت حرفه ای در صنعت ساخت و ساز کشور فعال هستند.
مسکن مهر استان همدان مدیرکل امور نظارت‌عالی فنی پروژه‌های سازمان ملی زمین و مسکن، اولویت فعالیت آن دفتر را در سال ۹۶ در سه بخش کمک به تکمیل مسکن‌‌های مهر، ابلاغ دستورالعمل پروژه‌های مشارکتی به استان‌ها و اجرای تکالیف سازمان در طرح جامع مسکن، تشریح کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی: در قانون بودجه سال جاری تخصیص یک هزار میلیارد تومان از منابع در اختیار بانک مسکن برای اعطای تسهیلات نوسازی و بهسازی در نظر گرفته شده است که قرار است بانک نیز این رقم را به ۴ هزار میلیارد تومان افزایش دهد، براین اساس بانک مسکن در مجموع می‌تواند تسهیلاتی را با نرخ سود ۱۲ درصد در اختیار متقاضیان قرار دهد.
مردم دوست دارند در خانه های خود از انواع آلودگی های صوتی و زیست محیطی در امان باشند و حالا یک فناوری جدید به ساکنان شهرهای آلوده کمک می کند تا از ورود آلاینده ها به داخل منازل جلوگیری کنند.
اسقبال مشــتریان و بازدیدکنندگان از غرفه شرکت پارس یراق ماندگار به عنوان نماینده انحصاری یراق آلات آکپن در ایران نشــان از اقبال بلند این شــرکت همیشه پاســخگو و خوش آتیه اســت.
سال 95، سال مرگ ساختمان های ناایمن بود که مصداق بارز این واقعه تلخ را بی تردید می توان از مرگ ساختمان پلاسکو به عنوان نمادی از تاریخ صنعت ســاختمان در عصر معاصر یاد کرد.
کارشناس بازار مسکن در گفت وگو با پایگاه خبری «فردا» گفت: دغدغه این روزهای هر خانواده خرید مسکن مناسب و مورد نیاز خود است. تا جایی که این دغدغه تبدیل به یک آرزو برای برخی از افراد شده است.
بر اساس مصوبه جدید مالیاتی هیئت دولت، سایر عوارض معاملات ملکی مناطقی که به تصویب کمیسیونهای تقویم املاک رسیده، ۱۵درصد کاهش یافت.
طبق برآوردهای مجمع جهانی اقتصاد در سال 2014 معادل 1.22 درصد از انرژی مصرف شده در ایران مربوط به انرژی‌های جایگزین است و ایران از این منظر در جایگاه 114 در میان 124 کشور جهان قرار گرفته است. این در حالی است که یک عضو هیات نمایندگان اتاق تهران اعتقاد دارد قیمت‌گذاری دولتی تاکنون مانع از توسعه زیرساخت‌های تولید انرژی‌های تو در ایران بوده است.
وزیر راه و شهرسازی، ارزش خانه‌های خالی را ۲۵۰ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در این راستا طی هماهنگی با سازمان امور مالیاتی، سامانه شناسایی خانه‌های خالی راه‌اندازی خواهد شد.
معاون امور شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از شروع اجرای فاز اول مسکن اجتماعی در خرداد ماه خبر داد و گفت: مسکن اجتماعی در فاز مسکن استیجاری در خردادماه پس از ابلاغ بودجه اجرایی می‌شود.
دومین شماره ماهنامه تخصصی نما و پنجره ویژه اسفند 95 و فروردین 96 منتشر شد و توزیع آن از روز شنبه 19 فرودین آغاز خواهد شد. در دومین شماره ماهنامه دنیای نما و پنجره مطالب متنوع شامل گفتگو، گزارش و گزارش تصویری اختصاصی را مشاهده خواهید کرد.
مظاهریان معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: رشد ۵.۶ درصدی بخش مسکن در اسفند ماه ۹۵ رشد مطلوبی است و ما خواهان رشد ناگهانی این بخش که با تورم همراه است، نیستیم.
پتروشیمی قیمت های پایه محصولات پتروشیمی دقایقی پیش از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.
شرکت های امریکایی هم به صورت جدی وارد بازار محصولات پتروشیمی شده اند، از همین رو ایران باید حتما در بحث پتروشیمی یک استراتژی کوتاه مدت انتخاب کند تا بازارهایی مثل افریقا و اروپا و بازارهای جدید را در کنار دست بازاری مثل چین قرار دهیم. حتی در این باره، برنامه میان مدت هم چاره ساز نیست.
مشوق‌های صادراتی و مناسبات بانکی مسئله امروز صادرات خدمات فنی و مهندسی است.
از میان 127 کشوری که مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) آنها را براساس شاخص معماری انرژی (Energy Arcgitecture) رده‌بندی کرده است، ایران در جایگاه نامطلوب 122 قرار گرفته است.
رئیس‌جمهور در جلسه «هیأت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو» ضمن تقدیر از تلاش‌های این هیأت برای تهیه گزارش و بررسی این حادثه مهم و پیچیده در زمانی محدود، گفت: در بررسی این حادثه کار ارزشمندی انجام گرفت و برای نخستین‌بار در کشور در حادثه‌ای مهم، دستگاه‌های اجرایی و به مفهومی ذی‌نفعان برای بررسی وارد نشده و یک هیأت مستقل، بی‌طرف و آزاد بدون تأثیر از مسائل معمول سیاسی، نسبت به بررسی این حادثه تعیین و شروع به کار کرد.
مسکن مهر یکی از نهادهایی است که با تصویب بند دال قانون بودجه سال 1386 قدم به عالم اعتباری حقوق گذاشت و پس از آن طی آیین نامه‌ها و بخشنامه‌های متعدد، چارچوب‌ها و ضوابط مسکن مهر مشخص شد. در این نوشتار به اختصار به مهم‌ترین سوالات حقوقی راجع به نقل‌و‌انتقال واحدهای مسکن مهر خواهیم پرداخت؛ زمین‌هایی که واحدهای مسکن مهر در آن ساخته شده است به دو نوع ملکی و اجاره 99 ساله تقسیم می‌شوند.
یکی از شرکتهای فناور کشورمان که در حوزه پلیمر فعالیت می‌کند، توانسته نیاز صنعت PVC به افزودنیهای تثبیت‌کننده حرارتی را با تولید این ماده تأمین و با فروش آن به دیگر کشورها ارزش افزوده ایجاد کند.
اتحادیه اروپا هنوز انصراف خود را از اتهام دامپینگ علیه ایران و وضع تعرفه وارداتی بر فولاد کشورمان به صورت قطعی و رسمی اعلام نکرده‌است.
شرکت اسرار پویای شرق تولیدکننده یراق‌آلات در و پنجره با نشان جی اس اس اعلام کرد: امید است که در سال 1396 با شعار ‹‹اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال››، با افزایش حجم تولید و تعداد محصولات تولیدی خود بتواند کشور را در زمینه تولید یراق آلات درب و پنجره دوجداره خودکفا نموده و حتی در جهت ارز آوری و کمک به اقتصاد کشور، بازارهای خارجی را نیز دربر بگیرد و با راه اندازی فازهای دیگر، بتوان در جهت رفع مشکل بیکاری گام های قابل توجهی برداشت.
بازار ساخت و سازهای مسکونی در شروع سال جدید، برای خروج کامل از مرحله آخر رکود ساختمانی، به یک نقشه راه برای ارائه دو پاسخ روشن به ابهامات سرمایه‌گذاران نیاز دارد.