آخرین خبر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
در سال گذشته با تصمیم هیئت دولت، ابتدا باید محصولات مختلف، به‌خصوص مواد خام معدنی، سه نوبت در بورس کالای ایران عرضه شوند تا در صورت نبود تقاضا، مجوز صادراتی دریافت کنند؛ بر این اساس با توجه به نیاز داخلی، بورس کالا از خام‌فروشی و صادرات بدون برنامه جلوگیری می‌کند ...
امکان مشاهده عمومی مجوزهای خاص ساختمانی، از طریق انتشار «اخبار مصوبات کمیسیون ماده پنج» فراهم شد.
دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد‌مسکن وزارت راه‌‌وشهرسازی، «معیار آماری محاسبه میانگین قیمت مسکن شهر تهران» را با هدف «حذف داده‌های دور از واقعیت» تغییر داد.
روز گذشته با حکم رییس جمهور، فرج الله رجبی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان شد و جای اکبر ترکان را گرفت؛ سازمانی که از دیرباز با مشکلات عدیده ای همچون امضافروشی، نظارتهای صوری، تخلفات مالی و عدم اجرای کامل قانون مواجه بوده است.
یک کارشناس مسکن گفت: سرمایه‌های سنگینی در بخش مسکن وجود ندارد که بخواهد وارد بازار ارز شود.
با حکم رییس جمهور، فرج‌الله رجبی به عنوان رییس سازمان نظام مهندسی سازمان انتخاب شد.
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه سیاست‌های اقتصادی دولت در بخش مسکن باعث فلج شدن این بخش شده است گفت: نیمه اول سال آینده شاهد تحولاتی در بخش مسکن و ساختمان خواهیم بود.
پنج ماه از ابلاغ دستورالعمل اجرایی تشکیل صندوق پس‌انداز منطقه‌ای مسکن می‌گذرد و تاکنون تنها روند اداری ثبت‌نام یک صندوق در یک استان، سپری شده است.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی می گوید، سالیانه یک هزار و 500 نفر جان خود را بر اثر حوادث ناشی از کار از دست می‌دهند که متاسفانه 60 درصد این حادثه‌ها در فرآیندهای تولید ساختمان است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای حل مشکلات مردم در حوزه مسکن و زمین در محدوده شهرها، کمیسیون ویژه‌ای با حضور نمایندگان بخش‌های مختلف قضایی، ثبت و دستگاههای اجرایی تشکیل شده است.
دبیر کانون سراسری انجمن انبوه‌سازان مسکن کشور با بیان این‌که اکنون شرایط مناسبی برای خرید و فروش مسکن است اما مردم هنوز به اطمینان خاطر جهت ورود به بازار مسکن نرسیده‌اند، گفت: مردم دچار یک سردرگمی برای خرید هستند و این سردرگمی باعث تشدید شرایط رکودی در بخش مسکن شده است.
رئیس سازمان هواشناسی کشور ضمن تاکید بر ارتقای جایگاه سازمان هواشناسی در بین مردم و مسئولان اظهار کرد: اخیرا سازمان هواشناسی در شورای عالی مدیریت شهرسازی گزارشی در مورد تاثیر بلندمرتبه سازی در آلودگی هوا ارائه کرد.
مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران گفت: آمارها نشان می‌دهد سرانه متوسط مصرف انرژی ایران در بخش کشاورزی ۳.۳ برابر متوسط مصرف انرژی و در بخش ساختمان (عمومی، تجاری، مسکونی و صنعت) نیز ۱.۹ برابر متوسط مصرف انرژی در جهان است.
با اجرای راهکارهای کاهش مصرف انرژی گرمایشی دربخش ساختمان، مصرف انرژی دراین بخش حدود ۳۵ درصد کاهش می‌یابد.
با وجود اینکه بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی مسئولیت مسکن اجتماعی به بنیاد مسکن واگذار شده است، اما معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ورود تعاونی‌ها به ساخت و ساز‌ها و تشکیل تعاونی‌ها مسکن اجتماعی همانند تعاونی‌های مسکن مهر خبر داده است.
دو کارشناس استانداردسازی آسانسور می گویند:«با وجودی که استاندارد آسانسور اجباری شده اما هنوز بسیاری از آسانسورهای کشور استاندارد نیست.»
دنیای اقتصاد نوشت: شکل وام‌دهی برای عرضه مسکن ارزان‌قیمت در بافت فرسوده با واکنش منفی سرمایه‌گذاران و انصراف آنها از ساخت‌وساز همراه شده‌است.
رییس انجمن انبوه‌سازان تهران گفت: طی مذاکراتی که با دولت انجام شده انجمن انبوه سازان در حال ورود به فاز اجرایی نوسازی بافت فرسوده تهران است.
کارشناس اقتصاد مسکن با یادآوری این که اصرار وزیر راه و شهرسازی بر اجرای برنامه و سیاست های دهه ۷۰ باعث شده تا رشد بخش مسکن در دولت یازدهم منفی شود، گفت: با این فرایند مسکن از رکود خارج نمی شود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه روند کاهشی خرید و فروش مسکن در تهران و سراسر کشور ادامه دارد، گفت: کاهش خرید و فروش مسکن در تهران و سایر شهرها، تنها به دلیل افزایش نرخ دلار نیست و دلایل دیگری همچون قدرت خرید پایین متقاضیان و همچنین انتظار مردم برای مشخص شدن وضعیت آینده بخش مسکن است.
رئیس سازمان هواشناسی با بیان اینکه بلندمرتبه‌سازی در تهویه طبیعی شهرها اختلال ایجاد می‌کند، گفت: طی هماهنگی با شورای عالی معماری و شهرسازی تصمیم‌ گرفته شد بلند مرتبه‌سازی در تهران موقتاً تعطیل شود.
نخستین شماره ماهانه دنیای نما و پنجره به عنوان نشریه تخصصی صنعت در، پنجره، شیشه و نمای ساختمان به صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی رضا کربلایی با مطالب متنوع و مقالات تخصصی منتشر شد. اطلاعات بیشتر تا ساعتی دیگر اعلام خواهد شد.
شرکت آرکانیک قصد دارد با ساخت یک آسمان‌خراش به حفظ محیط زیست کمک کند.
معاون وزیر صنعت از افزایش ظرفیت تولید سیمان به میزان 120 میلیون تن در چشم انداز 1404 خبر داد.
مدیرکل برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به دلایل رشد منفی بخش مسکن گفت: با توجه به تجربه گذشته، استفاده از منابع پر قدرت بانک مرکزی می تواند دارای تبعات منفی اقتصادی در میان مدت و بلندمدت برای تمامی خانوارها به خصوص خانوراهای فاقد مسکن باشد.
عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان این‌که رشد منفی مسکن طی سال‌های اخیر به دلیل ناتوانی دولت است، گفت: به واسطه نبود برنامه توسط دولت خطر جهش قیمتی بازار مسکن را در آینده تهدید می‌کند.
استاندار قزوین سازمان نظام مهندسی، راه و شهرسازی و استاندارد را مکلف کرد تا دو هفته دیگر مشکلات آسانسور واحدهای تحویل داده شده مسکن مهر را برطرف کنند.
مدیر اجرائی انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک از تصویب افزایش ۲۰ درصدی قیمت کاشی و اعمال آن از اول بهمن خبر داد تا سهام شرکت های این گروه با صف خرید همراه شوند.
مشکلات تولیدکنندگان در ایران شامل انرژی و تسهیلات بانکی، درگیری با سازمان‌هایی مثل تأمین اجتماعی، مسئله راه‌ها و نیروی انسانی است. صنعت آسانسور هم با این مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کند. زهره وندی دراین‌باره گفت: معتقدیم اگر تسهیلات مناسبی در اختیار این صنعت قرار بگیرد به رشد مناسبی درزمینهٔ صادرات می‌رسیم.
عضوکمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر مشخص برای خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه، گفت: دولت باید نسخه های متفاوتی برای خانه دار شدن دهک های مختلف جامعه بپیچد چراکه نسخه واحد جواب نمی دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تشریح چگونگی تکمیل مسکن مهر شهرهای جدید از جمله پردیس، راهکار افزایش وام را برای تکمیل آورده متقاضیان مسکن مهر راهی برای برون‌رفت از مشکلات موجود و حل مسائل مردم عنوان کرد و گفت: اولویت پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر برای مناطق مساله‌دار از جمله پردیس است.
قیمت آپارتمان مسکونی در نیمه جنوبی تهران بین ۱.۵ تا حدود ۴ میلیون تومان در هر متر مربع است و بیشترین متوسط قیمت به منطقه ۱۳ تعلق دارد.
شرایط اقتصادی کشور حکایت از آن دارد که پنج عامل از شش محرک بازار مسکن در شرایط انجماد قرار دارند.
مجری طرح های بهینه سازی مصرف انرژی سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) گفت: بخش ساختمان با داشتن بیش از 32 میلیون مشترک، 51 درصد مصرف کل برق کشور را به خود اختصاص داده است.
بیست و دومین نمایشگاه تخصصی مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی، عصر چهارشنبه در شهرک گلستان شیراز گشایش یافت.این نمایشگاه با حضور شرکت های داخلی و خارجی تا بیست و ششم دی ماه جاری از ساعت 16 الی 21 برپاست
عضو هیات مدیره یک واحد تولیدکننده لوله و پروفیل می گوید، وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز(پنج شنبه) در بازدید از این واحد صنعتی وعده رسیدگی به مشکل ورق فولادی مورد نیاز را داد که علاوه بر تامین داخلی به واردات نیز نیازمند است.
مرکز پ‍ژوهش‌های مجلس پیش‌بینی کرد التهاب بازار ارز در دو ماه پایانی سال کاهش یابد و البته به سیاست‌گذاران ارزی هشدار داد نسبت به اصلاحات اساسی بازار ارز، تنظیم سیاست بلندمدت و کانال نوسانات کوتاه‌مدت غافل نشوند.
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: اجرای کامل مقررات ملی ساختمان می تواند سرفصل «حق مسکن» در منشور حقوق شهروندی دولت را محقق کند.
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: تحلیل بازار مسکن از سال ۱۳۷۰ به بعد نشان می‌دهد هر زمان قمیت دلار افزایش پیدا کرده سوداگران به سمت بازار ارز می‌روند و پس از شش ماه تا یک سال وارد بخش مسکن می‌شوند.
ساختمان آخرین وضعیت متغیرها در بازار «املاک کلنگی»، از خبر می‌دهد. حجم معاملات زمین مسکونی در پایتخت در تابستان امسال با رشد ۲۱ درصدی نسبت به بهار مواجه شد که این اتفاق با لحاظ افزایش ۹ درصدی تیراژ ساخت مسکن در همین فاصله زمانی، علامت روشن از بازگشت سرمایه‌گذاران به بازار بعد از ۳۱ ماه رکود ساختمانی، محسوب می‌شود.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه مسکن یک کالای صرفاً مصرفی و البته از اساسی‌ترین نیازهای انسان است گفت: در صورت حاکم شدن این دیدگاه در جامعه تنها سازندگان حرفه‌ای وارد حوزهٔ ساخت‌وساز شده و نیازمندان واقعی پای در بازار خرید خواهند گذاشت و این یعنی ساخت مسکن با برداشتی منطقی و خرید خانه‌ای مطابق با نیاز و سلیقه.
گودبرداری مرگبار و غیر اصولی جان ۳ شهروند را در ورامین گرفته است و یکی از اعضای شورای شهر ورامین درخواست استعفای شهردار را دارد. گفته می‌شود، شهردار ورامین اعلام کرده است که در این‌باره کوتاهی صورت گرفته است.
مشاوران املاک مناطق مختلف شهر تهران از رشد نسبی معاملات خرید‌و‌فروش در بازار مسکن از ابتدای فصل زمستان خبر می‌دهند.
هر ساله حدود 41 هزار جوان 15 تا 24 ساله در جست‌وجوی جلب حمایت و کمک از آژانس‌های بی‌خانمانان استرالیا برمی‌آیند.
آخرین وضعیت متغیرها در بازار «املاک کلنگی»، از پایان سقوط پروانه‌های ساختمانی در شهر تهران خبر می‌دهد. حجم معاملات زمین مسکونی در پایتخت در تابستان امسال با رشد 21 درصدی نسبت به بهار مواجه شد که این اتفاق با لحاظ افزایش 9 درصدی تیراژ ساخت مسکن در همین فاصله زمانی، علامت روشن از بازگشت سرمایه‌گذاران به بازار بعد از 31 ماه رکود ساختمانی، محسوب می‌شود.
معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه شهرداری اجازه ساخت چند مگامال در یک نقطه از شهر تهران رانمی دهد، گفت: در صدور مجوزهای ساخت مراکز تجاری تلاش می‌کنیم نحوه توزیع این مراکز در سطح شهر مورد توجه ویژه قرار گیرد.
رییس انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان این که سیاست های دولت باعث رکود بخش مسکن و افزایش بیکاری در کشور شده، گفت: کاهش عرضه مسکن در کشور در آینده نزدیک می تواند باعث ورود سوداگران به این بخش شده و زمینه افزایش سرسام آور قیمت ها را فراهم آورند.
یک گیاه‌شناس گفت: با کاشت گیاهانی چون انگور و پاپیتال در باغچه و حیاط منازل می‌توانید هوای آلوده محیط را تصفیه کنید.
از تپه‌های عباس آباد حتی ١٠ متر هم خالی باقی نمانده است با افتتاح بزرگ ‌مقیاس‌ها در تپه‌های عباس آباد، بزرگراه‌های اطراف پاسخگو نیست و یک فاجعه‌شهری رخ می دهد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس،با انتقاد از رکود حاکم بر بازارمسکن، گفت:افت معاملات در بازارمسکن به بیش از ۴ سال رسیده و به عوامل متعددی مربوط است.
عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نرخ خوراک پتروشیمی ها براساس چارچوب مصوب مجلس در گذشته تعیین می شود، گفت:خروج پتروشیمی ها از بورس به بخش خصوصی و اقتصاد کشور آسیب می زند.
در اینجا برخی بسته‌های پیشنهادی به شرکت‌های بیمه در زمینه طرح‌های صرفه‌جویی انرژی عنوان شده است.
گودبرداری معاون خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی استان تهران، دلیل حادثه اخیر ورامین را که منجر به مرگ ۳ هموطن شد، گودبرداری غیر اصولی عنوان کرد و گفت: قانون گریزی و گودبرداری های غیراصولی در ساخت و ساز دلیل حوادث مرگبار شهری است.
یکی از انبوه‌سازان کشور در میزگرد بررسی مشکلات انبوه‌سازان با تأکید براینکه پروژه مسکن مهر بدون برنامه‌ریزی و مطالعه دقیق در دولت قبل آغاز شد، گفت: این طرح با صرف هزینه‌های هنگفت هنوز به اتمام نرسیده و جوابگوی نیازها نبوده و حتی در بعضی نقاط بدون متقاضی مانده است.
تعیین حریم گسل‌های شهر تهران یکی از اقدامات اساسی در کشور برای شروع جدی ملاحظات زلزله در توسعه شهری است. تدوین ویرایش‌های آیین نامه ۲۸۰۰ (ساخت و ساز مقاوم در برابر زلزله ) نیز در زمره همین اقدامات است که ویرایش چهارم آن در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تدوین شده است.
یکی از فعالان حوزه انبوه‌سازی در میزگرد بررسی مشکلات انبوه‌سازی ضمن تشریح مشکلات ۶گانه پروژه مسکن مهر در کشور از دیدگاه خود عدم استراتژی درازمدت دولت‌ها را مهمترین مشکل بخش مسکن در ایران قلمداد کرد.
بعد از تصویب برنامه 6 ساله وزارت راه و شهرسازی برای اجرای برنامه مسکن اجتماعی در کمیسیون زیربنایی دولت، اولین استان برای شروع فاز عملیاتی این طرح مشخص شد.
نمایندگان مردم در مجلس با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیری برای خروج مسکن از رکود،معتقدند: بازار مسکن تحت عوامل متعددی بیش از ۴ سال در رکود بوده و ارتباط دادن افت معاملات در این بازار با افزایش نرخ ارز منطقی نیست.
قیمت فروش مسکن در شهر تهران طی تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش یافت و معاملات مسکن نیز در تابستان امسال با رشد ۲۲ درصدی مواجه شد.
وزارت کار همه کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه و غیر آن را ملزم کرده تا برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تامین اجتماعی در سامانه خدمات رفاهی ثبت نام‌کنند چرا که خدمات مربوط به کارگران ساختمانی از این پس تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که در سامانه www.samanehrefah.ir ثبت نام کرده باشند.
ادامه دار شدن رکود مسکن فلج شدن صنایع وابسته را نیز به همراه داشته که مسئولین هر چه زودتر باید راه حلی برای آن پیدا کنند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:دولت تدبیر و امید از همان ابتدا باید تمام همت خود را در جهت تحویل هر چه سریع تر پروژه مسکن مهر به کار می گرفت که متاسفانه این امر محقق نشد.
عضوکمیسیون عمران مجلس،با بیان اینکه نابسامانی بازار مسکن به بهانه رشد نرخ ارز منطقی نیست گفت: نرخ ارز در وضعیت فعلی بازار مسکن و همچنین افت معاملات در این بازار بی تاثیر نبوده اما اینکه به بهانه افزایش نرخ ارز این بازار درگیر مشکلات عدیده شود منطقی نیست.
بر اساس آمار گمرک در 7 ماه منتهی به مهر ماه سال جاری بیش از 151 تن اجاق گاز رومیزی وارد کشور شده است.
توسعه لیزینگ در ساختمان‌های بلند در سومین کنفرانس بناهای‌بلند در کارگروه اقتصاد و مالی کنفرانس به دبیری مشاور مدیریت و تامین مالی وزیر راه و شهرسازی مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید براینکه افت معاملات مسکن در بازه زمانی کوتاه رخ نداده است، گفت: اگر نابسامانی بازار مسکن تنها مختص به زمان فعلی و همزمان با رشد نرخ ارز باشد می توان ارتباطی میان این دو برقرار کرد.
شب تولدش بود؛ تولد ورود به 34 سالگی. همسر، مادر، مادرزن و پدرزن و چند نفر دیگر از اقوام در خانه‌شان در طرشت تهران جمع شده بودند. همراه با شوهر دخترعمه‌اش به بالکن رفت. هر دو در حال صحبت با هم، به حفاظ سنگی بالکن تکیه داده بودند که ناگهان پایه سنگی حفاظ از جا درآمد و هر دو به پایین سقوط کردند؛
پیش‌فروش ساختمان را شاید بتوان جزیی جدانشدنی از معاملات مسکن دانست. با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و همچنین مشکلات اقتصادی و رکود حاکم بر بازار مسکن، بسیاری از افراد توان خرید مسکن را نداشته برای همین طی سال‌های قبل و در دهه 80 بازار پیش‌فروش مسکن داغ شد؛ به طوری که پیش فروش واحدهای آپارتمانی جای خود را در میان معاملات دیگر باز کرد.
مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری از اجرای ضوابط جدید درجه‌بندی هتل‌های ۱ تا ۵ ستاره و هتل آپارتمان‌ها با تاکید بر دو شاخص «توسعه پایدار گردشگری» و «دسترسی برای افراد ناتوان جسمی» از سال آینده خبر داد.
بررسی آمار رسمی مرکز آمار ایران حاکی است، بیشترین رشد منفی مسکن یک دهه اخیر مربوط به سال ۹۳ با رشد منفی ۱۶.۱ است، پیش از این نیز در دولت دهم این بخش رشد منفی ۱۳ درصدی را تجربه کرده بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در راستای استفاده از انرژی باد در استان باید تشویق و جذب شوند.
یک عضو کمیسیون عمران گفت: حباب قیمت مسکن از 16 سال قبل ایجاد شده است و دولت تدبیر و امید بود تا این حباب را از طریق اتخاذ سیاست‌هایی، واقعی سازی کند.
«براساس ضوابط مصوب برای بازار تهران،ساخت پاساژ، تغییر کاربری بناها و احداث زیرزمین در بیشتر نقاط تهران به خصوص در کنار گذرها در بازار تهران ممنوع است. اما جالب است که این ضوابط به گونه‌ای با اغماض و کوتاهی، نادیده گرفته می‌شوند.»
رمز رشد معاملات مسکن، با افزایش سهم آپارتمان‌های نوساز در حجم ماهانه خرید و فروش ملک، مشخص شد. نسبت فروش واحدهای مسکونی حداکثر 5 سال ساخت به کل آپارتمان‌های معامله‌شده در یک ماه اخیر، به بالاترین سطح از ابتدای سال تاکنون رسید.
رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: بسیاری از واحدهای مسکن مهر در خارج از شهرها و بدون امکانات ساخته شدند در برخی استانها حتی زمین‌های کشاورزی برای ساخت خانه استفاده شد.
رئیس گروه استاندارد و نظام‌های بهره‌برداری دفتر توسعه انرژی‌های نو گفت: از سال ۸۶ تاکنون طرح برچسب انرژی ساختمان به علت اختلاف‌نظر دو وزارتخانه راه و شهرسازی و نفت اجرایی نشده است.
یک شرکت آمریکایی پنل های خورشیدی انعطاف پذیری ساخته که می توان آن را به دیوارها و روی سقف چسباند.
«وقتی موزائیک می‌بینند، معتقدند متعلق به هنر دوره‌ی بیزانس است، در حالی که معتقدیم کهن‌ترین مدرک از صنعت موزائیک در دنیا، امروز در موزه ملی ایران وجود دارد، شیئی تاریخی متعلق به ایران باستان و با ریشه‌ی ایرانی.»
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با یادآوری ضرورت مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوص در زمینه اجرای برنامه های بازآفرینی شهری در عرصه های مختلف به ویژه بافت های تاریخی، تسهیلات و مشوق های دولت برای جلب مشارکت سرمایه گذاران در این حوزه را اعلام کرد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت تامین منابع مالی مسکن مهر در راستای تکمیل این طرح گفت: مجلس نسبت به وضعیت مسکن حساس بوده و در این رابطه پیگیر اجرای تعهدات مجموعه دولت است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سقف وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت؛ این ۱۰ میلیون افزایش فقط کمک به آورده مردم است و ربطی به افزایش قیمت ندارد.
فرزاد کیاست، عضو انجمن بهینه سازی مصرف انرژی اتاق ایران می‌گوید: بدلیل عایق نبودن پوسته خارجی ساختمان، به طور میانگین حدود ٣٥ درصد اتلاف انرژی از دیوارهای جانبی، ٢٥ درصد از سقف و ١٠ درصد از کف ساختمانهاست و ٢٠ تا ٢٥ درصد اتلاف انرژی از پنجره ها و درها رخ می دهد؛ در این شرایط، این پرسش مطرح می شود که چگونه اولویت عایق ساختمان فراموش می شود؟
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام کرد: صنعت مبلمان ایران با پیشرفت چشمگیر در 20 سال گذشته بازار را از دست خارجی ها درآورد؛ به گونه ای که حجم تجارت داخلی مبلمان و دکوراسیون در سال هشت میلیارد دلار است.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اعلام رشد دو رقمی حجم معاملات خرید و فروش مسکن در شهر تهران، این وضعیت را در مقایسه با سال گذشته، حرکت از توقفگاه رکود مسکن عنوان کرد و گفت: عزیمت بازار معاملات مسکن به سمت رونق، ناشی از تسهیلات خرید مسکن بوده است.
جشنواره ملی بهره‌وری در ۸ سال گذشته سعی کرده رشد شاخص‌های بهره‌وری کل عوامل، بهره‌وری نیروی کار و بهره‌وری سرمایه به نرخ ثابت (تورم‌زدایی شده نسبت به سال ۸۳) در صنایع مختلف را محاسبه کند
طبق آمار منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران در 7 ماه منتهی به مهر ماه امسال بیش از هزار و 589 تن ساختمان پیش ساخته از کشور صادر شده است.
دو مصوبه برای مسکن مهر یکی در مجلس و دیگری در شورای پول و اعتبار نویدگر آغاز فصل پایانی طرحی است که گشایش آن یکی از شاخص های مهم در اقتصاد کلان یعنی پایه پولی را دستخوش تغییر کرد و اکنون بیش از 444 هزار میلیارد ریال به بانک مرکزی بدهکار است.
بررسی آمار عملکرد هفت ماهه امسال صادرات کاشی و سرامیک نشان دهنده دستیابی به رقم 222 میلیون دلار است که نسبت به عملکرد 6 ماهه نخست امسال رشد بیش از 30 درصدی را نشان می دهد.
رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک می گوید، تنها 4 تا 5 سایت معتبر و مجوز دار در بخش املاک فعالیت دارند و اقدام برای ساماندهی بی مجوزها شروع شده است.
سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر این شهر، گفت: در گام دوم باید سازمان برنامه اعتبارات خاص مورد نیاز برای آماده سازی و محوطه‌سازی واحدهای مسکن مهر را تامین کند تا بتوانیم تا پایان عمر دولت این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.
شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی وام مسکن مهر و مستثنی‌شدن خریداران مشمول طرح نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده حمل و نقل عمومی از شمول مقررات احتیاطی بانک مرکزی تا پایان امسال،موافقت کرد.
با توجه به شرایطی که کشور در بخش مسکن با آن مواجه است باید اذعان کرد که بسیاری از ارگان‌های ذی‌ربط نسبت به اجرایی شدن این قانون نقد دارند و هرچند پیش‌فروش ساختمان دارای قانون است باید گفت قابلیت اجرایی ندارد.
همزمان با ایام گرامیداشت روز جهانی داوطلب، با برگزاری آئینی و با حضور فرماندار، رؤسای شوراهای اسلامی، رئیس جمعیت هلال‌احمر، جمعی از خیران و داوطلبان شهرستان مبارکه، معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان، مدیر روابط عمومی و رئیس ارتباطات منطقه‌ای فولاد مبارکه از اقدامات خیرخواهانه شرکت فولاد مبارکه با اهدای لوح تقدیر و تندیس قدردانی شد.
نمایندگان مردم در مجلس به بررسی سهم مسکن از بودجه ۹۶ پرداخته و پیش بینی های خود در خصوص آینده این بازار را ارایه کرده اند.
با اجرای یک طرح ویژه و روشی نوین در فرآیند تصفیه و بازیافت پساب‌های صنعتی ناشی از خطوط تولید فولاد مبارکه و عملیاتی کردن پیشنهاد کاهش مصرف مواد شیمیایی (آهک هیدراته)، به‌طور میانگین سالانه با بازیابی 15 هزار تن سنگ‌آهن موجود در پسماند تصفیه‌خانه، 21 میلیارد ریال ارزش‌افزوده اقتصادی در فولاد مبارکه به دست آمد.
بازرس انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور گفت: دولت به تعهد خود برای بیمه کارگران ساختمانی عمل نکرد.
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه از صدور شناسنامه فنی پیش فروش ساختمان پس از 6 سال به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز در پیش فروش ساختمان در دفاتر خدمات الکترونیک شهر تهران خبر داد.
متقاضیان احداث نیروگاه های تجدید پذیر و پاک در شهرک های صنعتی فارس مشوق های سرمایه گذاری دریافت می کنند .
رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم ، گفت: اتفاقا بانک مسکن مکلف شد تا مابقی تعهدات خود به مسکن مهر را بپردازد تا متقاضیان مسکن مهر در فرصت کوتاه از مسکن استفاده کنند.
فرآیند انتصاب رئیس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، تحت تاثیر جایگاه شغلی و ویژگی‌ حرفه‌ای سه گزینه انتخاب شده برای ریاست، به حالت «آچمز» درآمد.
... 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1