آخرین خبر
آینده نما و پنجره
رضا کربلایی، مدیر مسئول
مدیر مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه گفت: با تعامل و ارتباط تنگاتنگ مرکز تعمیرات نسوز و واحدهای تولیدی و تعمیراتی ناحیه فولادسازی، همچنین با اصلاح روشها و دستورالعملهای کاری، بازرسیهای مداوم تجهیزات و بهبود کیفیت مواد نسوز، مصرف نسوز شرکت فولاد مبارکه در فروردین ماه ۹۶ به ۶.۲۵ کیلوگرم برتن مذاب، کاهش یافت.
مطابق قوانین اتحادیه اروپا تا سال 2015 تمامی تولیدات و محصولات مورد مصرف در صنایع مختلف بایستی قابل بازیافت بوده و آلودگی زیست محیطی نداشته باشند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه آیین نامه جدید کنترل ساختمان در دستور کار هیات دولت است، تاکید کرد، تصویب و اجرای این آیین نامه به نفع افرادی خواهد بود که به صورت حرفه ای در صنعت ساخت و ساز کشور فعال هستند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از واردات مصالح ساختمانی بی کیفیت، گفت: متاسفانه تجهیزات ساختمانی چینی بی کیفیت به نام ایرانی عرضه می شود تا نام کالای داخلی را تخریب کند.
مسکن در سال جاری از رکود خارج می‌شود؟ مشاور وزیر راه و شهرسازی معتقد است در خانه‌های گران‌قیمت و تجاری افزایش قیمت نخواهیم داشت اما در خانه‌های کوچک ظرفیت گرانی را داریم.
در شرایطی که همچنان مشکل تولید سیمان و نبود تقاضا، فعالان این صنعت را آزار می‌دهد، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است مشکل تولیدکنندگان سیمان با قراردادهای چند میلیون تنی داخلی برطرف نمی‌شود و باید بازارهای ناامن شده خارجی را مجددا فعال کرد.
وزیر نفت با تاکید بر این‌که قیمت بالای خوراک در درازمدت به ضرر است، از معافیت مالیاتی درازمدت در سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی خبر داد.
شرکت تسلا که تمرکز خود روی انرژی خورشیدی خانگی را بیشتر کرده است، پنل‌های سقفی تازه‌ای معرفی کرده است که به‌سادگی روی سقف‌های موجود نصب می‌شوند.
مسکن مهر استان همدان مدیرکل امور نظارت‌عالی فنی پروژه‌های سازمان ملی زمین و مسکن، اولویت فعالیت آن دفتر را در سال ۹۶ در سه بخش کمک به تکمیل مسکن‌‌های مهر، ابلاغ دستورالعمل پروژه‌های مشارکتی به استان‌ها و اجرای تکالیف سازمان در طرح جامع مسکن، تشریح کرد.
یک تحلیلگر بازار مسکن گفت: در حال حاضر سرانه واحدهای تجاری در تهران به این نحو است که به ازای هر ۸۲ نفر یک واحد تجاری وجود دارد و این بخش در شهر تهران اشباع شده است ولی خرید واحد تجاری در پاساژ‌ها و مال‌ها در شهرهای بزرگ و پرجمعیتی که هنوز به میزان کافی پاساژ و مال ندارند، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.
معاون وزیر راه و شهرسازی: در قانون بودجه سال جاری تخصیص یک هزار میلیارد تومان از منابع در اختیار بانک مسکن برای اعطای تسهیلات نوسازی و بهسازی در نظر گرفته شده است که قرار است بانک نیز این رقم را به ۴ هزار میلیارد تومان افزایش دهد، براین اساس بانک مسکن در مجموع می‌تواند تسهیلاتی را با نرخ سود ۱۲ درصد در اختیار متقاضیان قرار دهد.
بازار معاملات واحدهای مسکونی لوکس، بزرگ‌متراژ و گران‌قیمت در حالی از حدود 3 سال گذشته در رکود به سر می‌برد که عمده واحدهای معرفی شده به این بازار با قیمتی به مراتب بالاتر از عرف منطقه‌ای که در آن قرار دارند، عرضه شده‌اند.
نسبت معکوس «نرخ عوارض ساختمانی» در مناطق 22 گانه پایتخت با «سطح قیمت مسکن و کیفیت محله‌ها»، باعث شده سرمایه‌گذاران با دریافت سیگنال غلط، کانون ساخت‌و‌ساز را در نقاط دارای کمترین تقاضای موثر و مصرفی تشکیل دهند.
معاون وزیر راه و شهرسازی رشد قیمت مسکن بیش از حد تورم عمومی در سال جاری را منتفی اعلام کرد.
یک کارشناس مسکن با بیان این‌که بحثی به عنوان اشباع در بخش مسکن وجود ندارد گفت: بر اساس طبقه اجتماعی، محل سکونت، وضعیت جغرافیایی و اتفاقات درون سیستم اجتماعی، عرضه و تقاضا برای بخش‌های مختلف مسکن متفاوت است.
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: براساس گزارش دولت مسئولیت شهرداری در حادثه پلاسکو کمتر از ۱۷ درصد بوده است و ۵ وزارتخانه و نهاد دیگر در اعمال وظایف نظارتی و اجرایی خود قصور کرده‌اند.
از آنجا که یکی از فلسفه‌های ایجاد بورس کشف قیمت کالا و یا در برخی موارد خدمات است، لذا تاسیس بورس برای تعیین و کشف قیمت برخی کالاها و خدماتی که روی آنها داد‌و‌ستدی صورت می‌گیرد می‌تواند منجر به شفافیت در آن بازار و ایجاد منافع مثبت برای طرفین معامله شود.
مردم دوست دارند در خانه های خود از انواع آلودگی های صوتی و زیست محیطی در امان باشند و حالا یک فناوری جدید به ساکنان شهرهای آلوده کمک می کند تا از ورود آلاینده ها به داخل منازل جلوگیری کنند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از رسیدن ۴۶ هزار واحد مسکن مهر این شهر به مرحله نازک کاری خبر داد و گفت: مشکلات این پروژه در حال بررسی و رفع است.
اسقبال مشــتریان و بازدیدکنندگان از غرفه شرکت پارس یراق ماندگار به عنوان نماینده انحصاری یراق آلات آکپن در ایران نشــان از اقبال بلند این شــرکت همیشه پاســخگو و خوش آتیه اســت.
سال 95، سال مرگ ساختمان های ناایمن بود که مصداق بارز این واقعه تلخ را بی تردید می توان از مرگ ساختمان پلاسکو به عنوان نمادی از تاریخ صنعت ســاختمان در عصر معاصر یاد کرد.
کارشناس بازار مسکن در گفت وگو با پایگاه خبری «فردا» گفت: دغدغه این روزهای هر خانواده خرید مسکن مناسب و مورد نیاز خود است. تا جایی که این دغدغه تبدیل به یک آرزو برای برخی از افراد شده است.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی از برنامه بنیاد مستضعفان برای احداث ساختمان جدید پلاسکو پس از اخذ پروانه ساخت در مدت 2 سال و در مساحت 32 هزار مترمربع با 12 طبقه شامل هفت طبقه تجاری و پنج طبقه پارکینگ خبر داد.
قیمت پیشنهادی رهن و اجاره واحدهای تجاری نوساز با اندکی افزایش نسبت به بهار سال گذشته روبه‌رو شده است، اما مشاوران املاک اعتقاد دارند با توجه به نرخ تورم عمومی تک‌رقمی، ظرفیت زیادی برای افزایش قیمت واحدهای تجاری وجود ندارد.
آمار مناقشه‌برانگیز از تعداد خانه‌های خالی که آخرین روزهای سال گذشته در قالب اعلام نتایج اولیه سرشماری نفوس و مسکن سال 95 منتشر شد، واکنش کارشناسان و فعالان بازار مسکن در «چهار سطح» مختلف را برانگیخته است.
قیمت پیشنهادی رهن و اجاره واحدهای تجاری نوساز با اندکی افزایش نسبت به بهار سال گذشته روبه‌رو شده است، اما مشاوران املاک اعتقاد دارند با توجه به نرخ تورم عمومی تک‌رقمی، ظرفیت زیادی برای افزایش قیمت واحدهای تجاری وجود ندارد.
رییس اتحادیه کاشی فروشان و کاشی سازان گفت: رکودِ بازار کاشی سازان و کاشی فروشان از اوایل سال 92 همزمان با رکود بازار مسکن آغاز شده است.
بر اساس مصوبه جدید مالیاتی هیئت دولت، سایر عوارض معاملات ملکی مناطقی که به تصویب کمیسیونهای تقویم املاک رسیده، ۱۵درصد کاهش یافت.
آخرین خبرها حاکی از این است که زمان راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور به اردیبهشت سال‌جاری موکول شده، این در حالی است که راه‌اندازی این سامانه، گام اول برای شناسایی خانه‌های خالی و اخذ مالیات از آنها محسوب می‌شود.
دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان ضمن پیش‌بینی رونق بازار سیمان در اردیبهشت ماه، تصریح کرد که هیچ تغییر قیمتی در فروش سیمان اعمال نشده است و طبق تاکید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان این محصول به قیمت درب کارخانه عرضه می‌شود.
طبق برآوردهای مجمع جهانی اقتصاد در سال 2014 معادل 1.22 درصد از انرژی مصرف شده در ایران مربوط به انرژی‌های جایگزین است و ایران از این منظر در جایگاه 114 در میان 124 کشور جهان قرار گرفته است. این در حالی است که یک عضو هیات نمایندگان اتاق تهران اعتقاد دارد قیمت‌گذاری دولتی تاکنون مانع از توسعه زیرساخت‌های تولید انرژی‌های تو در ایران بوده است.
نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با تشریح آخرین آمار ثبت نام کارگران ساختمانی در سامانه خدمات رفاهی، از کارگران خواست تا ۱۵ اردیبهشت ماه نسبت به ثبت و درج اطلاعات خود در این سامانه اقدام کنند.
وزیر راه و شهرسازی می گوید، اهدافی که تاکنون در دولت تدبیر و امید در حوزه حمل و نقل دنبال شده، ایجاد تعادل در بخش های مختلف بوده، اما برخی تصمیم های غیرکارشناسی در گذشته کار دولت یازدهم را سخت کرده است.
معاون امور شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از شروع اجرای فاز اول مسکن اجتماعی در خرداد ماه خبر داد و گفت: مسکن اجتماعی در فاز مسکن استیجاری در خردادماه پس از ابلاغ بودجه اجرایی می‌شود.
در شرایطی که حدود یک ماه تا انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی است بازار مسکن همچون چهار سال اخیر در رکود به سر می برد.
ساختمان سه پیش‌شرط و پیش‌نیاز برای تغییر فاز بازار مسکن از «پیش‌رونق» به «رونق ملایم» وجود دارد که در صورت تحقق در سال جاری، بازار به‌طور کامل از رکود خارج خواهد شد. این پیش‌شرط‌ها شامل دو سیاست برای طرف عرضه و تقاضا و یک اصلاح نگرش نسبت به بازار مسکن از سمت سازنده‌ها و سرمایه‌گذاران است.
وزیر راه و شهرسازی، ارزش خانه‌های خالی را ۲۵۰ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در این راستا طی هماهنگی با سازمان امور مالیاتی، سامانه شناسایی خانه‌های خالی راه‌اندازی خواهد شد.
مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بر اساس آخرین آمار موجود از یک میلیون و 600 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد حدود 10 درصد در شهر و روستا فاقد مسکن هستند. این در حالیست که حدود 350 هزار واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش نیز نیازمند مقاوم سازی و بهسازی است.
دومین شماره ماهنامه تخصصی نما و پنجره ویژه اسفند 95 و فروردین 96 منتشر شد و توزیع آن از روز شنبه 19 فرودین آغاز خواهد شد. در دومین شماره ماهنامه دنیای نما و پنجره مطالب متنوع شامل گفتگو، گزارش و گزارش تصویری اختصاصی را مشاهده خواهید کرد.
از میان 127 کشوری که مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) آنها را براساس شاخص معماری انرژی (Energy Arcgitecture) رده‌بندی کرده است، ایران در جایگاه نامطلوب 122 قرار گرفته است.
مشوق‌های صادراتی و مناسبات بانکی مسئله امروز صادرات خدمات فنی و مهندسی است.
شرکت های امریکایی هم به صورت جدی وارد بازار محصولات پتروشیمی شده اند، از همین رو ایران باید حتما در بحث پتروشیمی یک استراتژی کوتاه مدت انتخاب کند تا بازارهایی مثل افریقا و اروپا و بازارهای جدید را در کنار دست بازاری مثل چین قرار دهیم. حتی در این باره، برنامه میان مدت هم چاره ساز نیست.
پتروشیمی قیمت های پایه محصولات پتروشیمی دقایقی پیش از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.
مظاهریان معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: رشد ۵.۶ درصدی بخش مسکن در اسفند ماه ۹۵ رشد مطلوبی است و ما خواهان رشد ناگهانی این بخش که با تورم همراه است، نیستیم.
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به نیمه کاره رها شدن بسیاری از پروژه های عمرانی در نتیجه نبود منابع کافی، گفت: وارد کردن سهام پروژه های عمرانی در بورس از رسوب سرمایه های مردم در بانک ها جلوگیری می کند.
رئیس‌جمهور در جلسه «هیأت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو» ضمن تقدیر از تلاش‌های این هیأت برای تهیه گزارش و بررسی این حادثه مهم و پیچیده در زمانی محدود، گفت: در بررسی این حادثه کار ارزشمندی انجام گرفت و برای نخستین‌بار در کشور در حادثه‌ای مهم، دستگاه‌های اجرایی و به مفهومی ذی‌نفعان برای بررسی وارد نشده و یک هیأت مستقل، بی‌طرف و آزاد بدون تأثیر از مسائل معمول سیاسی، نسبت به بررسی این حادثه تعیین و شروع به کار کرد.
واحدهای مسکونی مهر در شمال ایران به عنوان ویلا خرید و فروش می‌شود. در برخی شهرهای شمالی مسکن مهر همجوار با ویلاها ساخته شده است.
سامانه خدمات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که تا ۳۰ اسفند برای ثبت نام کارگران ساختمانی جهت دریافت خدمات حمایتی و بیمه‌ای بازگشایی شده بود، تمدید شد.
شرکت ملی گاز اعلام کرد: هزینه تعرفه گازبهای بخش خانگی در سال1396 تا زمان ابلاغ مصوبه جدید هیچگونه افزایشی نسبت به سال 1394 نمی یابد.
هر کیلو پروفیل 507 - 508 - 509 برای درب و پنجره به قیمت 2 هزار و 260 تومان به فروش می رسد.
بازار عرضه مسکن با استناد به چهار علامت آماری، از کُما بیرون آمده و در ایستگاه پایانی رکود قرار گرفته است.
مسکن مهر یکی از نهادهایی است که با تصویب بند دال قانون بودجه سال 1386 قدم به عالم اعتباری حقوق گذاشت و پس از آن طی آیین نامه‌ها و بخشنامه‌های متعدد، چارچوب‌ها و ضوابط مسکن مهر مشخص شد. در این نوشتار به اختصار به مهم‌ترین سوالات حقوقی راجع به نقل‌و‌انتقال واحدهای مسکن مهر خواهیم پرداخت؛ زمین‌هایی که واحدهای مسکن مهر در آن ساخته شده است به دو نوع ملکی و اجاره 99 ساله تقسیم می‌شوند.
منطقه22 شهر تهران درمساحت12 هزار هکتار در غرب تهران با 10درصد وسعت پایتخت به عنوان بزرگترین منطقه شهری تهران به حساب می‌آید.
نرخ های جهانی نشان می‌دهد که قیمت آلومینیوم نسبت به سال گذشته با حدود 26 درصد رشد همراه بوده است.
اتحادیه اروپا هنوز انصراف خود را از اتهام دامپینگ علیه ایران و وضع تعرفه وارداتی بر فولاد کشورمان به صورت قطعی و رسمی اعلام نکرده‌است.
حد نصاب جدید محصول فولادی در ناحیه فولادسازی شرکت فولاد مبارکه اصفهان ثبت شد.
یکی از شرکتهای فناور کشورمان که در حوزه پلیمر فعالیت می‌کند، توانسته نیاز صنعت PVC به افزودنیهای تثبیت‌کننده حرارتی را با تولید این ماده تأمین و با فروش آن به دیگر کشورها ارزش افزوده ایجاد کند.
                                                         
                  روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه عصر اقتصاد      ...
رئیس اداره کل تسهیلات بانک مسکن با بیان اینکه پرداخت قطره چکانی تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر به بانک مربوط نمی‌شود گفت: تا آخر اسفند ماه سال گذشته ۶۰ پروژه در شهر جدید پردیس به میزان ۲۶۰ میلیارد ریال مشمول دریافت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر شدند.
عضوکمیسیون عمران مجلس،با اشاره به تلاش های کمیسیون متبوعش برای تحقق شعار سال، گفت: حمایت از افزایش ساخت و ساز مسکن و همچنین تکمیل پروژه های عمرانی با پیش شرط اشتغال زایی آن ها می تواند تحقق "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" را منجر شود.
بازار ساخت و سازهای مسکونی در شروع سال جدید، برای خروج کامل از مرحله آخر رکود ساختمانی، به یک نقشه راه برای ارائه دو پاسخ روشن به ابهامات سرمایه‌گذاران نیاز دارد.
محققان آلمانی با روش پیشرفته ای شیشه های الکتروکرومیک رنگی ساخته اند که با تغییر ولتاژ برق تغییر رنگ می دهد.
معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت: صنعت پتروشیمی به دلیل دارا بودن مزیت خوراک می تواند در سال های آتی منجر به تحول در اقتصاد ایران شود.
شرکت اسرار پویای شرق تولیدکننده یراق‌آلات در و پنجره با نشان جی اس اس اعلام کرد: امید است که در سال 1396 با شعار ‹‹اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال››، با افزایش حجم تولید و تعداد محصولات تولیدی خود بتواند کشور را در زمینه تولید یراق آلات درب و پنجره دوجداره خودکفا نموده و حتی در جهت ارز آوری و کمک به اقتصاد کشور، بازارهای خارجی را نیز دربر بگیرد و با راه اندازی فازهای دیگر، بتوان در جهت رفع مشکل بیکاری گام های قابل توجهی برداشت.
رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران با بیان اینکه بازار مسکن تا انتخابات ریاست جمهوری آرام خواهد بود گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال 96 بازار مسکن با افزایش قیمت 15 درصدی به رونق برسد.
یکی از محققان دانشگاه آیوا در آمریکا نوع جدیدی از سیمان رسانای الکتریسیته ساخته که برف و یخ را آب می کند.
بانک عامل بخش مسکن با اعلام سرفصل برنامه‌های 17 گانه تامین مالی در سال 96، از برنامه‌ریزی برای ایجاد سه کانال جدید برای ارائه تسهیلات در سال جاری خبر داد.
با وجود نیمه‌تعطیل بودن بازار مسکن در نوروز 96، بیش از 60 فقره معامله مسکونی در این ایام به ثبت رسید که تعداد قابل‌توجهی از آنها کلنگی بوده است.
قیمت‌گذاری و اعلام قیمت محصولات پتروشیمی مساله‌ای است که پس از گذشت چندی، استراتژی ثابتی برای آن در نظر گرفته نشده و هنوز هم تصمیمات پراکنده‌ای در این‌خصوص گرفته می‌شود.
کارگران ساختمانی که تاکنون بیمه نشده‌اند تا ۳۰ فروردین ماه مهلت دارند مشخصات خود را در سامانه خدمات رفاهی ثبت کنند.
یک مقام مسئول با اعلام آماده‌باش کامل یگان‌های حفاظت سازمان ملی زمین در اراضی ملی و محیط‌زیست، از آمادگی دادسرها برای دریافت گزارش‌های مردمی در موضوع اراضی ملی و طبیعی خبر داد.
در سال گذشته به دلیل جذاب بودن سود بانکی و عدم امکان اجرای قانون پیش‌فروش، عملا تولیدکنندگان مسکن از دستیابی به این دو کانال تامین نقدینگی بی‌نصیب ماندند.
وزیر راه و شهرسازی می گوید: «اصلاً مسکن مهر بودجه دولتی نداشت که بخواهیم قطع کنیم. بودجه آن از طریق تسهیلات بانکی و خود منابع متقاضیان تأمین شده و می‌شود و این کاملاً بحث غلطی است.»
مدیر عامل بانک مسکن گفت:رشد منفی اقتصادی بخش ساختمان، کاهش حجم سرمایه گذاری، روند کاهشی سهم بخش مسکن از تسهیلات شبکه بانکی، عدم رشد صدور پروانه های ساختمانی از مهمترین شواهد عدم رونق همه جانبه بخش مسکن و ساختمان است.
سازمان تجارت خارجی هند ادعا کرده است برای مبارزه با دامپینگ ایران بر بازار شیشه تعرفه‌های گمرکی این محصول برای واردات از ایران افزایش یابد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه پایان سال ۹۵ پایان رکود در بازار مسکن است، افزود: در سال ۹۶ بازار مسکن وارد رونق می‌شود.
مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک در بخشنامه ای به گمرکات سراسر کشور حقوق گمرکی و سود بازرگانی کالاهای وارداتی در سال ۱۳۹۶ را اعلام کرد.
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بازار های فعال برای خدمات مهندسان وجود دارد.
قائم مقام وزیر راه در مسکن مهر با بیان اینکه روز گذشته یارانه 150 میلیاردی مسکن مهر به سازمان مدیریت ابلاغ شد، گفت:‌وزرات راه و شهرسازی در دولت یازدهم به تنهایی 55 درصد پروژه مسکن مهر را به اتمام رساند.
نتایج سرشماری سال 95، با 8 پیام کلیدی در دو حوزه «جمعیت» و «بازار مسکن» از سالمندتر شدن جمعیت ایران - کاهش جمعیت جوان - حکایت دارد.
ممکن است محدودیت هایی برای صادرات ایران به داخل اتحادیه اروپا بگذارند یا اینکه عوارض و یا آنتی دامپینگ روی فولاد ایران در نظر بگیرند
رئیس کل گمرک ایران شرایط پذیرش ضمانت‌های بانکی در سال 1396 را به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.
در اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت ساختمان از سوی بخش خصوصی اولین پروژه در استان البرز، مجوز پیش فروش گرفت.
جایزه جهانی مدیریت دانش محور (MAKE ) آسیا در سال ۲۰۱۷ به شرکت فولاد مبارکه اصفهان اعطا شد.
دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استانداران استان‌های سراسر کشور، روسای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور، مصوبه شورای‌عالی را درباره حادثه ساختمان پلاسکو ابلاغ کرد.
معاون گمرک بر اساس مصوبات شورای فن‌آوری اطلاعات و به منظور تسهیل، تسریع و شفاف‌سازی در امور ترخیص کالا و حمایت از تولید ملی و در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بخشنامه جدیدی ابلاغ کرد.
مدیرعامل فولاد مبارکه در واکنش به ادعای دامپینگ صنعت فولاد اروپا توسط ایران و چند کشور دیگر گفت: تنوع تولید و بازارهای صادراتی دیگر سبب شده فولاد مبارکه نگرانی بابت یوروفر و تصمیمات آن نداشته باشد.
رییس اتحادیه مشاوران املاک علت طولانی شدن رکود مسکن را فعالیت تجاری و اقتصادی بانکها دانست و گفت: رونق مسکن در سال 1396 مستلزم اصلاح سیستم بانکی است.
طرح کمک سالیانه به ۶۰ هزار مستاجری که بعضا اجاره بها تا ۵۰ درصد درآمدهای آنها را می‌بلعد از سال آینده کلید می‌خورد.
این خانه قرار است در بالاترین ارتفاع در غرب، 700 فوت (213 متر) بالاتر از سطح زمین سانفرانسیسکو آماده شود.
رئیس شورای شهر تهران آمار ساختمان‌های ناایمن در شهر تهران را اعلام کرد.
یک مقام انجمن سنگ آهن گفت: اخباری که این روزها درباره مکانیزم جدید قیمت‌گذاری و احتمال لغو عوارض صادراتی سنگ آهن شنیده می‌شود، این امیدواری را بوجود آورده است که سال آینده برای معدنکاران سنگ آهن سال خوبی باشد.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به پرونده واگذاری املاک شهرداری گفت: ۴۰ نفر از اسامی اعلام شده در گزارش سازمان بازرسی کل کشور هیچ ارتباطی با این پرونده نداشته‌اند و نباید اسامی شان در لیست می‌آمد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام تصویب طرح مسکن اقشار کم‌درآمد در دو قالب «مسکن حمایتی» و «مسکن اجتماعی»، ابعاد ساخت این طرح را تشریح کرد و گفت: ساخت و بهره‌برداری از ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب‌ «مسکن حمایتی» و «مسکن اجتماعی» تا سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود.
قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی شهر تهران در پاییز ۹۵ نسبت به پاییز ۹۴ افزایش ۸.۴ درصدی را نشان می دهد و متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۴.۴ میلیون ریال بود.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید برآنکه وزارت راه وشهرسازی در پی اصلاح بنیادین در حوزه ساختمان است گفت: آیین‌نامه کنترل ساختمان بیش از ۶ ماه است که در امور زیربنایی دولت در حال بررسی است تا مهندسان پاسخگویی روشنی در برابر صاحب‌‌کار و مسئولیت طراحی و اجرا داشته باشند.
دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه‌وشهرسازی ضمن طبقه‌بندی وضع موجود بازار مسکن درقالب 6 مولفه، 12‌متغیر درونی و بیرونی اثرگذار بر بخش مسکن در سال آینده را فهرست کرد.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه امکان تامین مالی پروژه‌های بزرگ از سوی دولت دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود گفت: قطعا وجود نوعی تغییر انگاره در کشور نیاز است، تغییری که بتواند علاوه بر پیشبرد کشور، سرمایه‌گذاری و تامین مالی پروژه‌های بزرگ مهندسی را نیز سبب شود.
با تصویب شورای شهر پرداخت نقدی عوارض شهرداری در سال 96، مشمول 23 درصد تخفیف می‌شود.
... 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1